Termoprádlo - funkční prádlo

Co je funkční prádlo a jak funguje? Pro koho je vhodné a kdy ho použít?

Funkční prádlo, často nazývané jako termoprádlo, patří do kategorie sportovního oblečení. Z toho vyplývá, že se Vám bude hodit při jakékoliv fyzické aktivitě. Mezi hlavní výhody funkčního prádla patří termoregulační schopnosti použitých materiálů a rychlý odvod potu. 
 
Základní vrstva, která účinně odvádí vlhkost z pokožky a shromažďuje ji na svém vnějším povrchu. Zde se vlhkost buď odpaří nebo projde do další vrstvy oblečení. Pro zajištění správné funkce první vrstvy je nutné, aby byla nošena přímo na těle, pod ostatními vrstvami, bez ohledu na počasí.
 
Druhá vrstva se stará o tepelnou izolaci, "hřeje" a odvádí vlhkost z první vrstvy ven. V nabidce je široká škála oblečení druhé vrstvy v různých stylech a střizích, které respektují nároky různých sportů. V momentě kdy teplota klesá dolů, druhá vrstva zachycuje cenné tělesné teplo, aniž by omezovala Vaši svobodu pohybu.
 
Třetí vrstva je ještě více o porozumnění nárokům daného sportu než předešlé dvě. Třetí, nejsvrchnější vrstva tvoří štít proti nepřízni počasí a poskytuje pohodlí bez ohledu na okolní podmínky. Třetí vrstva chrání proti dešti a větru, zatímco účinně odvádí vlhkost z vnitřních vrstev. 

Jakou velikost?

Funkční prádlo musí dobře přilnout k tělu – anatomický střih prádla je většiny prádla naštěstí samozřejmostí. Čím více prádlo přiléhá, tím lépe plní svou funkci. Se správným výběrem Vám pomůže velikostní tabulka, která je u zboží uvedena.

Odolnost proti zápachu

Ideálním spojencem v boji proti zápachu je Merino vlna z přírodních zdrojů nebo použití stříbra. Oba způsoby mají skvělé antibakteriální vlastnosti.